Удачна форма на комуникация с електората ли е?
Красиво? Ефикасно? Убедително?
Започна изграждането на изборното градче, както от години в града под тепетата наричат сглобяемите конструкции на Главната, които никнат месец преди вот с цел ухажване на избиратели.
Странното е, че то не се смята за нещо необичайно, може би защото напоследък вотовете се завъртяха с нова честота?!
Временната намеса в градската среда, представена като „Политически град“ на площад „Стефан Стамболов“ незнайно защо не дразни естетското око на пловдивчани, за разлика от други такива.
Удачна форма на комуникация с електората и политически пиар ли е панаирджийската будка на пъпа на града?
Не драска ли възприятията ви?
А защо други намеси трябва да се съгласуват с НИНКН, а панаирните конструкции за политизложение не?
Доколко ефикасни са?
Колко души са били убедени да гласуват за някоя партия около тях?
Мнение по тези и подобни въпроси изрази пловдивчанинът Димитър Цонев пред репортер на Под тепето.
„Политически град“?! Да не кажа панаир, цирк и други такива неща. Очевидно партиите в Пловдив не са разбрали, че изтипосването на панаирна конструкция на Главната, която цял ден е на припек, е само разхищение на десетки хиляди левове.
Факт е, че не успяват по адекватен начин да достигнат до аудиторията и да разпространят посланията си.
Намирам поставянето на тези панаирни конструкции на най-големия припек за излишно разхищение – никой не седи вътре, защото е адска жега, а отвън се навъртат специално костюмирани чичковци и какички с брошурки, които недотам убедително отговарят на въпроси и се мъчат да отклонят разговора и да привикат обучения да отговаря човек.
Смятам, че с поставянето им там се нарушава ритъмът на града. Всеки гледа бързо да ги подмине, защото е гъчканица, на най-неадекватното място.
Отделно „работят“ във време, в което активно гласуващите са на работа – когато те са на разходка по Главната, въпросните будки не работят.“
Пловдивчанинът напомня на търсещите връзка с гражданите, че Пловдив не е само център – кварталите са си самодостатъчни и има хора, които с години не са стъпвали на Главната улица, защото нямат нужда – имат си всичко в квартала.
Цонев е категоричен, че изтипосването на будка не е „комуникация“.
„Да има такива будки, за да раздават момиченца флайери, извън тях, ги обезсмисля като инициатива и форма на комуникация с аудиторията, която вече живее в дигиталния свят и не посещава такива „панаири“.
Предлагаме ви експеримент: застанете до някоя будка и кажете „Мотивирайте ме да гласувам за вашата партия на предстоящите избори“.
Ето и показателен архивен кадър от предишен изборен квартал.
Кебапчетата свършиха, да живеят прегледите!
Още по темата четете в Разходка из Градчето на изборите показва, че балоните се приемат от всеки (ГАЛЕРИЯ)
„ЦАРЯТ Е ГОЛ!“ беше крайно време някой да им кресне на КАЛИНКИТЕ у СелСъвето, дето ни главоболят с разноски, пречкат ни се на Движението и постигат една огромна НА МОРЕТО ДУПКА!
Що бе, нека има палатки!
С едни убедителни г-ци в тях…